KLIKAJ: !!!!!!!!!!!!!!!
Za divmi sveta nemusíte cestovať cez pol sveta. Jedna záhadná stavba sa nenápadne a bez svetových ovácií tiahne aj naprieč Slovenskom.
valobrow.jpg
Jednu velmi pěknou a evidentně dostatečně velkou záhadu přitom máme na Slovensku. Pro začátek uvádíme informace shromážděné slovenským badatelem Ing. Jánem Hurníkem. Pokud vím, zatím zůstaly bez ohlasu. Tak tedy. Na Slovensku existuje stavba, která se nazývá Val obrů. Co je o něm dosud známé?
text.gif
m1_am.jpg
Je to podivná a zároveň strhující záhada. Skutečně nás napadá, zda se nejedná o dílo mimozemšťanů, a já osobně bych této eventualitě dával přednost.
Záhada století

Co to vůbec je, ta tajemná "měsíční šachta"? Na rozdíl od pyramid, kruhů v obilí a podobných všeobecně známých záhad o ní slyšel zatím jen málokdo. Objevil ji čirou náhodou důstojník Slovenské armády kapitán Antonín Horák, když se za Slovenského národního povstání ukrýval před Němci v jedné jeskyni.
m1_c.jpg
nbiru3-150x150.jpg
Najznámejšia slovenská záhada stále žije.

Pomože niekto pri pátraní?

..úzkým průlezem z jeskyně jsem se dostal do dlouhé horizontální chodby, na jejímž konci byla velká díra. Vplazil jsem se tam, a ještě na kolenou jsem ztuhl údivem.Přede mnou se tyčilo něco jako obrovské černé silo, stěna očividně lidského původu, hladká jako sklo. Dalo se předpokládat,že jde o ohromný válec o průměru nejméně dvacet pět metrů, zaražený do okolní skály....
text.gif
m_14e-150x150.gif
Megalitická stavba bola objavená v Holíči už v roku 1986.
Nález bol publikovaný v roku 1999 v knihe Kamene zabudnutého času a v roku 2004 v prepracovanom vydaní pod názvom Kamene pradávneho času. Autor Rudolf Irša popisuje nielen samotný objekt, ale aj problémy, ktoré objav megalitickej stavby priniesol, odmietanie objavu niektorými slovenskými archeológmi, a potvrdenie archeologickej lokality archeológmi z Francúzska.
text.gif
voj.gif
Existencí templářského řádu na Slovensku se poprvé zabýval roku 1748 historik Gabriel Kolinovič z trnavské univerzity.Ten přisoudil přítomnost templářů v horním Uhersku, třebaže jeho dílo je v současnosti hodnoceno dosti rozporuplně.
Významný historik minulého století R. Pesty v roce 1861 uvádí jako sídla templářů Oravu, Piešťany, Bardejov, Martinček, Kalinovo, Blatnici, Skalku u Trenčína, Sučany, Uhrovec, Hrabkov, Komárno, Ilavu, a Trenčín. Tyto informace převzali i pozdější historici (Vencko, Špirko, Rapant, Houdek aj.).
text.gif
Kde vlastně leží kolébka lidské civilizace?
mesto-lozorno.jpg
Tradičně jsou její počátky kladeny do teplých a úrodných povodí velkých řek (Mezopotámie, Indie, Čína, Egypt). Hledat bychom mohli na dně Černého nebo Středozemního moře, která kdysi zabírala mnohem menší plochu než dnes-

Možná však máme kolébku civilizace doslova na dosah - na Slovensku.
text.gif
uftapet.gif
V posledních letech vzniklo v Evropě několik výzkumných programů, zabývajících se objasněním nebeských úkazů. Například švédsko-norský Projekt Hessdalen, britský Projekt Pennine.

Vznikl i Projekt Tatry 90.
text.gif
Pyšne vznešene kraľuje dominantný Vihorlat rovinatému kraju Zemplína. Väčšinu roka býva zahalený nepreniknuteľnou mlhovou clonou.

Veští chmúrne počasie. Ale za jasných dní vysoko dvíha sa do blankytnej klenby belasého azúru.
text.gif
text.gif
zvi1.jpg
O této stavbě se psalo již několikrát v souvislosti s českými Germány a podle Vladimíra Šišky (viz FF 10/99) zde byl nalezen římský denár ze 2. stol. n. l.
K věži se pojí množství historek o jejím duchu a některé z nich sloužily jako podklad k divadelní hře Zvíkovský rarášek.
V každém případě jde o stavbu, která do celkového pojetí zvíkovského hradu rozhodně nepatří.

Rovněž i její oficiální datování (konec 12. a počátek 13. století) je dosti nejisté. O to více pak přitahuje svojí záhadností. Dlouho se myslelo, že jde o náhodně vzniklou stavbu, která je spíše kuriozitou. Bylo však velké překvapení, když podobná stavba byla zjištěna na Slovensku přímo na Spišském hradě.
text.gif
Podĺa znalcov mágie hrad Bojnice je vraj vybudovaný zo znalosťami posvatnej geometrie - podobne ako egyptské pyramídy.
Grón Pálfy usiloval o zmenu svojho sídla na akúsi mystickú hrobku, ktorá by mu mala v budúcnosti, zaistiť zmŕtvychvstanie. Nasvedčujú tomu aj presné požiadavky rituálu pohrebu, umiestnenie sarkofágu a zaobchádzanie s ostatkami.
bojnice.jpg
V roku 1957 začala z hraběcího sarkofágu v Bojnicích prýštit podivná kapalina.
Hrad Bojnice stojí na návrší s vyschlým termálním pramenem už od 13. století. Již v té době prý v jeho podzemí existovala rozsáhlá síť jeskyní, ponorných říček a tunelů. Tento labyrint byl pak v pozdějších staletích rozšířen na neuvěřitelně složitý a dodnes neprozkoumaný systém suterénních chodeb.
text.gif
Je na Slovensku pochovaná dcéra Prekliateho faraóna?
Roku 1974 objavil významný slovenský archeológ PhDr. Jozef Paulík, CSc. na južnom Slovensku, neďaleko kúpeľov Podhájská, medzi obcami Kolta a Dedinka, mohylu celosvetového významu.
historie.gif
text.gif
rondel_.gif
V článku Archeológovia odkrývajú kamenné srdce Európy (1) písal David Keys o monumentálnych kruhových stavbách zo strednej Európy, starých takmer 7000 rokov, ktorých účel nie je doposiaľ známy.
Medzičasom sme zistili, že časopis Slovenská archeológia 2/2004 obsahuje podrobnú a veľmi zaujímavú analýzu mnohých rondelov, nájdených na území dnešného Slovenska (Žlkovce, Svodín, Bučany, Horné Otrokovce a ďalších), ale aj na iných miestach v strednej Európe. Slovenskí archeológovia študujú rondely už viac ako 25 rokov.
text.gif
z_1.jpg
V Konské, nedaleko vrchu Kopa v okrese Martin objevil T. Smiešokna vápencových balvanech prohlubeniny, velmi přesné a do detailů odpovídající otiskům plosek nohou
Najnóvšia verzia a dohad tvrdia, že je to stopa bosej nohy Gigantopitéka.
text.gif
Po souši dopravili své lodě na východ až k břehům Volhy a po Dněpru pronikli do Černého moře a k branám Konstantinopolu. Nikde však nebyl nalezen důkaz, že by příslušníci severogermánských kmenů vstoupili při svých taženích i na území dnešního Slovenska.
text.gif
velestur-300x191.jpg
... nejvyšším vrcholem v Kremnickém pohoří (SR). Nápis roku 1863 objevil kremnický archivář Pavol Križko a rozluštil ho takto: „Prjechach silian ot morane zru/mich kreminitju te turu i vsia gra/da i bie gody po turu dvje stje te osmdst.“ což podle něj znamená: „Přišiel Silian od severu. Sboril Kremnicu a Turovo i všetky grady i bilo rokov po Turovi dvě stě osmdesát“.
text.gif
Reklamy na stránke nedokážem ovplyvniť....sorry!!!
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one