aa.jpg
Včelárska paseka je najväčší včelársky skanzen v strednej Európe, má vyše 300 exponátov. Zariadenie bolo otvorené v roku 1932 ako včelárske učilište v Kráľovej pri Senci. K ubytovaniu hostí celoročne slúži dve chatky,
aa.jpg
Západoslovenskú obec VEĽKÉ LEVÁRE preslávili najmä habáni. V roku 1592 okolo štvorcového námestia postavili habánsky dvor. Ide o najväčšiu zachovanú lokalitu pôvodného obydlia habánov v Európe.
Habáni boli vlastne príslušníci sekty anabaptistov-novokrstencov, ktorá vznikla začiatkom 16. storočia v alpských
krajinách, prišli na Slovensko koncom 16. storočia. Svojím spôsobom života sa snažili napodobniť obec prvotných kresťanov založenú na spoločnom vlastníctve majetku a výrobných a spotrebných statkov.
a.jpg
Galéria insitného umenia sídli od 18. novembra 1997 v rekonštruovanom objekte tzv. Schaubmarovho mlyna v Pezinku - Cajle, pôvodne z roku 1767, ktorý je kultúrnou a technickou pamiatkou. V mlyne sa nachádza revitalizovaná mlynská technika z roku 1913. je prvou a jedinou svojho druhu na Slovensku.
aa.jpg
Kamperova kúria je kultúrna pamiatka v Bratislave na Žižkovej ulici 12, pochádzajúca zo 16. storočia. Pamiatkovo obnovená bola v roku 1992, odkedy tu sídli Archeologické múzeum SNM. Postavená bola okolo roku 1601 na mieste starších domov
Reklamy na stránke nedokážem ovplyvniť....sorry!!!
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one