Cyklistické trasy - Banskobystrický kraj
aa.jpg
Veľký hodrušský okruh je obojsmerne zjazdná trasa projektovaná ako okruh – začiatok a koniec trasy si možno zvoliť na ktoromkoľvek mieste.
aa.jpg
v hornatej oblasti okolo Banskej Štiavnice si na svoje prídu nielen technicky a kondične zdatní cyklisti, ale aj rodiny s deťmi, alebo cykloturisti bez kondície. Všetky trasy, ktoré vedú prevažne po lesných cestách a banských jarkoch, sú koncipované obojsmerne, pričom nástup je možný z ktoréhokoľvek orientačného (vstupného) bodu
aa.jpg
Nenáročná cyklistická trasa vhodná aj pre cyklovozík, vedúca po málo frekventovaných asfaltových cestách, pokojnými dedinkami a údolím riečky Blh, ktorej brehy sú lemované obrovskými papradiami z dávnych čias.
aa.jpg
Nenáročná trasa vedie po málo frekventovaných cestách so zaujímavým zakončením v Danielej zvernici. Jedno stúpanie na začiatku a jedno stúpanie na záver ju robí zvládnuteľnú aj po náročnejšom predchádzajúcom dni.
aa.jpg
Podobne ako väčšina ostatných tajchov, aj Počúvadlo slúži v súčasnosti najmä na rekreáciu. Od roku 1993 je Počúvadlianska nádrž, ako súčasť lokality Banskej Štiavnice zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.
Reklamy na stránke nedokážem ovplyvniť....sorry!!!
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one